برنامه نویسی

برنامه نویسی روش حرف زدن به زبان کامپیوتره.
فرض کنید شما یه ماشین دارید که چند دستور مختلف رو میفهمه. مثلا میتونه جمع و تفریق انجام بده. میدونه مساوی قرار دادن یعنی چی و ...
اگه شما بتونید با این دستورات راه حلی پیدا کنید که این برنامه بتونه ضرب هم انجام بده، یعنی شما دارید برنامه نویسی میکنید.
مثلا اینطوری :
سوال : مقدار 2*3 چیست؟
کافیه به برنامه بگید یه بار 2 رو به علاوه خودش بکن. جوابش رو نگه دار. دوباره 2 رو به علاوه این عدد جدید بکن و جوابش رو چاپ کن. این یعنی 3 تا 2 باهم جمع شدن، و جوابش چاپ شده که همون مقدار 3*2 است.
حالا با استفاده از ابزارهای مختلفی مثل جمع و تفریق و ... که به شما داده شده، شما خواهید تونست مسائل مختلف رو حل کنید. شما باید این موارد رو با دستوراتی به کامپیوتر ها بفهمونید، این دستورات همون زبانهای برنامه نویسی هستند. و اگه شما بتونید با دستوراتی که در زبانهای برنامه نویسی وجود دارند، و ترتیبی از چینششون و گام به گام استفاده کردن از اونها، به کامپیوتر بفهمونید که از صورت مسئله به پاسخ مسئله برسه، یعنی شما برنامه نویسی انجام دادید.
تولید نرم افزارهای موبایل، وبسایت و نرم افزارهای کاربردی کامپیوتری، همه و همه از این دسته، فقط زبانها امکانات بیشتری دارن، و برنامه هایی بسیار پیچیده تری میشه باهاشون نوشت، وگرنه اصول برنامه نویسی همینه که بهش اشاره شد.
ما در تیممون آدمهایی رو داریم که هر کدوم قادر به استفاده از یک یا چند زبان برنامه نویسی مختلف برای حل مسائل مختلف تو حوزه های گوناگون هستن. از برنامه نویسی برای موبایل تا وب و ویندوز. و آدمهایی که میتونن این برنامه نویسان رو تو پروژه هایی که به چند تکنولوژی، زبان و یا تخصص نیاز داره به کار بگیرن و هماهنگی تیمی رو به وجود بیارن.